Vianočné osvetlenie na dom

 

Na výzdobu domu vieme kombinovať viaceré typy osvetlenia. Ktorým sa vie docieliť zaujímavé, pekné a cenovo dostupné vianočné osvetlenie rodinného domu 

Najobľúbenejšími sú svetelné cencúle, ktoré je vhodné montovať po obvode strechy domu, nad vstupný vchod či balkón. Dostupné sú v rôznych veľkostiach, farbách a efektoch.

Bohatá vianočná výzdoba domu sa dá realizovať aj pomocou svetelného závesu LED, ktorý je robený štandardne v šírke 2m a rôznych výškach od 1,5m až po 9m. Svetelné závesy sú najpoužívanejšie na výzdobu okien, presklených dverí v interiéri, výkladov a zábradlí. Výhodou tohoto riešenia je fakt, že vianočné osvetlenie vytvára úžasnú atmosféru z exteriéru ako aj interiéru.

Pokiaľ chcete zvýrazniť členité krivky strechy na dome, doporučujeme použiť LED svetelné reťaze. Svetelné reťaze inak nazývané aj girlandy, sa dajú použiť aj ako náhrada za nákladnejšie vianočné svetlá. Ich použitie je prakticky bez obmedzení, najčastejšie nimi zdobíme omotaním stĺpy, vianočné stromčeky a nosné konštrukčné prvky domu.

 

Pre vyšperkovanie vianočnej atmosféry pomocou vonkajšieho osvetlenia je možné použiť aj svetelnú hadicu na výzdobu kontúr domu. O presné a rovné uloženie sa postarajú priehľadné PET lišty, ktoré zároveň zvyšujú odolnosť voči poveternostným vplyvom.  LED hadice majú reznú dĺžku 1m, po dohode Vám presné dĺžky svetelných hadíc narežeme a profesionálne zapojíme.

Vysokej obľube sa v poslednej dobe tešia rôzne efekty, najmä efekt padajúceho snehu, tzv. slzičiek. Doba ponúka viacero efektov, napríklad FLASH efekt, rôzne blikajúce odlesky a trblietky.

Okolie domu sa dá skrášliť vianočnými 3D dekoráciami. Dokážu zaujať najmä tých najmenších a pomôžu vytvoriť dokonalú Vianočnú atmosféru. V ponuke sú 3D stromy, guľe, darčeky, zvieratá či SantaClaus.

Bezpečnosť a kvalita vonkajšieho vianočného osvetlenia na dom stojí a padá na zapojení do elektrickej siete. Všetky hore vymenované výrobky je možné medzi sebou rýchlo, spoľahlivo a bezpečne prepojiť pomocou profesionálneho príslušenstva. Už nepotrebujete na každý prvok výzdoby ťahať ďalšiu predlžovačku, všetko sa dá zapojiť jedinou vidlicou do zásuvky. Neváhajte sa informovať, poradíme vždy najjednoduchšie riešenie.

Pri Vianočnom osvetlení rodinného domu je dôležité dodržať zásady bezpečnej inštalácie v rámci platných noriem. Preto rozsiahlejšiu montáž zverte odborníkovi s potrebným certifikátom.