Osvetlenie na terasu

Vyšperkujte si svoju terasu alebo altánok s profi osvetlením

 

Neviete sa dočkať leta, tepla a dlhých nocí?

Tešíte sa na drinky s priateľmi na terase v meste, pri vode alebo vo vašom obľúbenom lokáli?

Alebo si chcete užiť čaro domova v kruhu vašej rodiny a známych, popíjaním či grilovaním na vašej terase či altánku?

 tienidlo-na-lampu-vonkajsie-e27-1

Ak áno, určite by ste mali myslieť na to, či máte svoj altánok alebo terasu dokonale pripravenú na letnú sezónu. Stôl, stoličky a záhradný nábytok by ste mali. Gril takisto. Hmm, je to všetko? Alebo vám tam niečo chýba?

 

Neviete? V tom prípade vám pomôžeme.

Jediná a zásadná vec je predsa osvetlenie na terasu!

 retaz-zo-ziaroviek

Štýlové, bezpečné a hlavne úsporné osvetlenie terasy by naozaj nemalo chýbať na žiadnej. A je absolútne jedno, či hovoríme o komerčných terasách, spojených s reštauráciou, barom či kaviarňou, alebo o terase či altánku, ktoré sú súčasťou vašich obydlí.

 

Ak máte terasu alebo altánok, v ktorom sa už nachádza elektrická zásuvka, inštalácia osvetlenia pre vás nebude problém. Avšak, ak zásuvku nemáte, môžete „potiahnuť“ káble, najlepšie tak, aby boli vedené vzduchom.

 vonkajsie-tienidlo-092-02-e27-5

Mnohé terasy a altánky sú už vybavené pevným a intenzívnym osvetlením, ktoré plnia prevažne praktické účely. No ak by ste chceli zažívať romantiku každý deň, najvhodnejšou voľbou by bola inštalácia dekoratívneho osvetlenia v podobe svetelnej reťaze so žiarovkami. Tú môžete mať upevnenú celoročne alebo iba počas sezóny. Tlmené a menej intenzívne osvetlenie vám pravidelne dopraje atmosféru, pri ktorej si môžete užiť vzácne chvíle s rodinou, priateľmi a známymi.

 476-63-ziarovkova-retaz-8m-20led

A čo odtiene svetla? Jednoznačne by ste mali siahnuť po teplej bielej. Technicky vzaté, ide o približne 2700 až 3000 kelvinov na LED zdroji svetla. V preklade to znamená, že teplé biele svetlo pôsobí prirodzene, upokojujúco a takisto nedráždi oči. No a ak plánujete na vašej terase párty alebo chcete potešiť seba či svoje deti, môžete siahnuť po dekoratívnom osvetlení v rôznych farbách.

 

Výber je na vás. Stačí, ak sa na nás obrátite a my vám pomôžeme s výberom a poradíme, aké osvetlenie je pre vašu terasu či altánok najvhodnejšie.

tienidlo-na-lampu-vonkajsie-1