Vianočné osvetlenie pre mestá a obce

   

 

 

Vytvoriť vianočnú atmosféru pomocou nášho vianočného osvetlenia do vonkajšieho prostredia je také jednoduché. Už aj najmenšie obce nahrádzajú staré energeticky náročné a nespoľahlivé žiarovky, za úsporné a vysokoodolné Vianočné LED osvetlenie. S príchodom Mikuláša sa rozžiaria veľké Vianočné stromy, ulice miest a obcí zdobí svetelná výzdoba a námestia slúžia na stretnutie známych. 24.decembra vyvrcholí obdobie adventu, prichádza nový rok a tieto sviatky sú najdôležitejšie v celom roku. Preto je dôležité si ich slávnostne pripomenúť počas celého obdobia dôstojnou svetelnou výzdobou. Najmä ďeťom aj v ťažkých časoch krásne vianočné osvetlenie vyčarí úsmev na tvári.

Pokiaľ sa rozhodnete pre naše vianočné osvetlenie, výhodou bude najmä vysoká kvalita, široká ponuka a najmä bezkonkurenčná cena profesionálnej rady výrobkov. Objednávkou získate partnerstvo, profesionálne bezplatné poradenstvo, garanciu okamžitého vybavenia reklamácie a mnoho iného.

 

Vonkajšiu svetelnú výzdobu zabezpečíte:

- osvetlením Vianočného stromu

- svetelnými dekormi na stĺpy alebo zavesenie ponad cestu

- Vianočným osvetlením domov a budov

osvetlením na mestskú a obecnú zeleň

3D LED dekoráciami

svetelnými prevismi ponad cestu a námestia

repasovaním starých žiarovkových dekorácií

 

1. Osvetlenie  Vianočného stromu

Najdôležitejšou Vianočnou výzdobou v každom meste a obci je osvetlenie na vianočný strom. V závislosti od množstva financií vieme osvetlenie stromčeka realizovať viacerými spôsobmi. Je dôležité vybrať strom s primeranou výškou. Bohato ozdobený 7m strom je mnohokrát krajší, ako 18 metrová riedka opacha.

Základným osvetľovacím prvok na vianočné stromčeky sú svetelné reťaze, niekedy nazývané aj girlandy alebo sviečky. Tie môžu byť s pevnými malými, alebo vymeniteľnými veľkými LED žiarovkami takzvaná svetelná reťaz na žiarovky. Základné farby LED v ponuke sú ľadová snehovo-biela, teplá žlto-biela, modrá, červená, zelená a oranžová.

Výbere potrebnej dĺžky sa venujeme v inej sekcii (kliknite sem).

Osvetlenie na stromček môže byť statické, alebo doplnené o dynamické svetelné efekty. Najobľúbenejší je stroboskopický efekt trblietania tzv. FLASH, ktorý je už súčasťou výrobkov označeným práve symbolom FLASH, prípadne sa dá samostatne dokúpiť ako stroboskopická svetelná reťaz. Hitom posledných rokov sú rôzne imitácie padania snehu, označované aj SNOWFALL. Jedná sa o svetelné trubice po ktorých steká svetlo podobne ako kvapka vody. Novinkou a stále málo vídanou nádherou sú LED odlesky, veľké svetelné hviezdičky ktoré sa postupne rozžarujú a rovnako zhášajú, čo vyvolá dojem nekonečného ohňostroja hviezd.

Vrchol vianočného stromu sa spravidla zdobí LED motívom, hviezdou, kométou alebo vločkou. Je to tzv. čerešnička na torte a finálny prvok serióznej svetelnej výzdoby stromu.

2. Svetelné dekorácie na stĺpy alebo zavesenie

 

Vianočné osvetlenie pre mestá a obce za pomoci LED motívov alebo vianočných svetelných dekorov, je obľúbenou možnosťou vyzdobiť ulice či námestia. Na trhu je nekonečné množstvo farebných, tvarových a technicky rozličných variácií. Dajú sa nájsť nekvalitné na kolene robené ozdoby až po tvarovo náročné hliníkové konštrukcie. Spravidla cena odpovedá kvalite.

Existujú dva druhy svetelných motívov. Uchytením na stĺp, alebo zavesením na oceľové lano. Pokiaľ stĺpové dekory sú menších rozmerov, závesné majú niekedy šírku celej cesty. Rozdiel je evidentný aj pri cene. Lacnejšou alternatívou vianočného osvetlenia pre mestá a obce sú potom svetelné prevesy, ktorých efekt a svietivosť sa v mnohých prípadoch vyrovná svetelným motívom.

3. Exteriérové osvetlenie budov

Elegantnou možnosťou prispieť k vianočnej výzdobe mesta alebo obce, je vyzdobiť budovy ktoré vlastní a spravuje. Na výzdobu pomocou exteriérového vianočného osvetlenia sú najvhodnejšie svetelné cencúle, ale aj LED závesy, reťaze či LED hadice. Pokiaľ si želáte navrhnúť svetelnú výzdobu vašej obce alebo mesta, neváhajte nám poslať fotku objektu a my Vám urobíme vizualizáciu vianočného osvetlenia s orientačnou cenovou kalkuláciou.

Nami navrhnuté vianočné osvetlenie pre vaše mesto alebo obec bude inšpiráciou pre obyvateľov, ktorí takisto môžu svojou troškou prispieť k vytvoreniu nezabudnuteľnej atmosféry v uliciach Vášho mesta / obce.

4. Vianočné osvetlenie na mestskú a obecnú zeleň

Stromy, kríky, či celé parky môžu byť atraktívnym miestom vďaka Vianočnému osvetleniu. Skvele vyzerajú aj listnaté stromy, ktorých kmene a konáre omotáte svetelnou reťazou. Prípadne do korún stromov umiestnite LED odlesky a efekt sneženia a výsledok všetkých milo prekvapí.

5. 3D led dekorácie

Pokiaľ námestie nedisponuje vhodným Vianočným stromčekom, vieme dodať ukážkový 3D kónický vianočný strom v tvare kužeľa. Strom je kovovej pozinkovanej konštrukcie s hustým čečinovým výpletom. Strom navyše dodáme aj s požadovaným osvetlením, dopravou a montážou v cene. Dobrou voľbou sú aj ostatné 3D LED dekorácie vhodné do záhrad, parkov a peších zón. Obľúbenými je 3D guľa rôznych farieb a veľkostí, 3D strom dvoj až päť metrový a 3D fontány. Na zákazku vyrobíme rôzne postavičky a zvieratá ako Anjel, Mikuláš, Soby a iné.

6. Svetelné prevesy ponad cestu a námestia

Bohatá a početná výzdoba miest a obcí sa dá dosiahnuť vďaka svetelným prevesom ponad cestu či celé námestia. Napríklad preves šírky 4,5m a výšky 0,8m s FLASH efektom a pribaleným oceľovým lanom a svorkami, vrátane 7m pripájacieho kábla. Výhody takéhoto osvetlenia pre vaše mesto alebo obec nie sú len v cene a veľkosti, ale aj hmotnosti a skladovateľnosti. Na výber je niekoľko farieb a efektov.

Druhým spôsobom sú takzvané svetelné stropy, ktoré sú tvorené z jednostlivých svetelných reťazí. Buď sú ponúkané ako komplet sada, alebo pomocou profesionálneho príslušenstva si viete vytvoriť veľkosť na mieru. Obľúbené najmä do užších uličiek centra miest, nádvorí a parkov. Toto Vianočné osvetlenie je dodávané v dvoch variantách a to buď s efektom FLASH, alebo bez neho.

7. Repasovanie starých žiarovkových dekorov

 

Najdostupnejší spôsob ako inovovať staré a často nefunkčné Vianočné motívy a dekory, je dať ich na repasáciu. Konštrukcia a tvary ostanú rovnaké, my vymeníme elektroinštaláciu a osvetľovacie prvky. Pri repase používame výhradne LED hadice a rovnako aj LED výplet. Záruka na takto repasované vianočné osvetlenie je 2 roky.

 

 

Pri projektovaní profesionálneho Vianočného LED osvetlenia pre vaše mesto či obec, Vám náš tím ochodne poradí. Neváhajte nás kontaktovať telefonicky 0915809367, alebo na náš e-mail: obchod@luxstars.sk