S cieľom uľahčiť užívateľom používať naše webové stránky využívame cookies. Používaním našich stránok súhlasíte s ukladaním súborov cookie na vašom počítači / zariadení.

TOVAR V AKCII

naša cena 69,00 EUR
Skladom
naša cena 39,00 EUR
Skladom
naša cena 3,00 EUR
Skladom

NAJPREDÁVANEJŠÍ

naša cena 3,10 EUR
Skladom
naša cena 96,00 EUR
Skladom

»

Vianočné osvetlenie na stromček 

Ako vyzdobyť vianočný stromček?

 

Veľkosť stromčeka určuje náročnosť, celkový počet a výšku ceny osvetlenia. Vianočné osvetlenie na stromček je tradične riešené pomocou svetelných reťazí. V závislosti od spôsobu inštalácie sa môžu potrebné dĺžky svetelných reťazí výrazne líšiť. Poznáme tri základné spôsoby inštalácie

 

1. VERTIKÁLNE

 

Ekonomické riešenie, spotrebuje najmenej metrov vianočného osvetlenia. Stromček sa zbobí zvislým ukladaním svetelných reťazí, zhora dolu a opačne po celom obvode stromu. Nevýhodou je nižší počet LED, menšia hustota svetiel a výrazné rovné linky.

 

2. HORIZONTÁLNE

 

Toto riešenie je najjednoduchší spôsob ako dosiahnuť peknú svetelnú výzdobu pri súmerných tvaroch ihličnatého stromu.  Postup je jednoduchý. Od vrcholu stromčeka až po spodné konáre, vodorovne ukladáme svetelné reťaze na vetvičky okolo celého stromu. Výsledný efekt vianočného osvetlenia je v závislosti od počtu vetvičiek a konárov. Odporúčame na husté jedle, smreky a okrasné ihličnany.

 

3. OMOTÁVANIE VETVIČIEK

 

Najkrajšie vianočné osvetlenie Vianočného stromu dosiahnete omotaním jednotlivých vetví a konárov. Omotáva sa vždy prvý vrchol stromu, tu odporúčame nešetriť, nakoľko vetvičky sú maličké a spotreba osvetlenia malá. Postupne sa dostanete na väčšie konáre, tu je treba omotať každý vždy od polovice konára až po jeho koniec a späť. Potom preskočiť na najbližší ďalší konár. Nepoužívajte pri tom silu, osvetlenie nesmie byť napnuté. Odmenov za prácu je dokonalé vonkajšie Vianočné osvetlenie stromu.

 

Vertikálne zdobený vianočný strom Horizontálne zdobený vianočný strom Omotávanie vetvičiek zdobený vianočný strom

 

Tabuľka s minimálnymi dĺžkami svetelných reťazí podľa výšky stomu a spôsobu inštalácie.

 

ako vyzdobiť vianočný strom

 

 

 Osvetlenie na strom

 

môže byť statické, alebo doplnené o dynamické svetelné efekty. Najobľúbenejší je stroboskopický efekt trblietania tzv. FLASH, ktorý je už súčasťou výrobkov označeným práve symbolom FLASH, prípadne sa dá samostatne dokúpiť ako stroboskopická svetelná reťaz. Hitom posledných rokov vianočného osvetlenia na stromček, sú rôzne imitácie padania snehu, označované aj SNOWFALL. Jedná sa o svetelné trubice po ktorých steká svetlo podobne ako kvapka vody. Novinkou a stále málo vídanou nádherou sú LED odlesky, veľké svetelné hviezdičky ktoré sa postupne rozžarujú a rovnako zhášajú, čo vyvolá dojem nekonečného ohňostroja hviezd.

Vrchol stromu sa spravidla zdobí LED motívom, hviezdou, kométou alebo vločkou. Je to tzv. čerešnička na torte a finálny prvok vianočného osvetlenia na stromčeku. 

ZjcwYjllMj