S cieľom uľahčiť užívateľom používať naše webové stránky využívame cookies. Používaním našich stránok súhlasíte s ukladaním súborov cookie na vašom počítači / zariadení.

Vianočné osvetlenie na Váš vianočný stromček

20.11.2018

Vianočné osvetlenie na Váš vianočný stromček

22.12.1882 je ten deň kedy naším predkom, Thomas Alva Edison ukázal prvé vianočné osvetlenie

Od tohto roku, sa čím viac začalo používať a dnes si bez neho nevieme predstaviť Vianoce. 

Dnes si trochu napíšeme o vianočnom osvetlení na stromček, aké typy osvetlenia použiť.

Aké vianočné osvetlenie použiť?

Najčastejšie používanými svetielkami na stromček sú svetelné reťaze, pretože ich vieme pekne zakomponovať do stromčeka a sú viacej variabilné. Ich výhoda je aj deliteľnosť. Pri našich výrobkoch je to 5m alebo 10m, záleží od výrobcu. Toto Vám zaručí lepšiu manipulovateľnosť s reťazou a vyhnete sa jej zamotaniu. Výhodou použitých segmentov je, že pri poruche alebo mechanickému poškodeniu, nevymieňame celú reťaz, ale len poškodený segment. 

Vianočné osvetlenie na stromček vieme pekne doplniť rôznymi efektami, alebo len obyčajnými svietiacimi dekoráciami, pokiaľ Vám nestačí nič klasické a jednoduché. Existuje veľa takých svietiacich prvkov ktoré dodajú nezabudnuteľnú výzdobu každému vianočnému stromčeku. Jedno také a dosť používané je vianočné osvetlenie padajúci sneh. A čo to je?  Je to buď trubica alebo úzky panel v ktorom sú umiestnené LED diódy s mikro procesorom ktorý ovláda ich pomalé, postupné zapínanie a vypínanie, ktoré pripomína padajúci sneh. Tento efekt je znásobený obojstranným uložením LED. 

Ďalším takým podobným osvetlením sú aj LED odlesky ktoré sú v tvare hviezdy a fungujú presne na rovnakom systéme ako padajúci sneh až na to, že postupným rozsvecovaním a zhášaním sú jednotlivé výstupy hviezdičky, ktoré sa o niečo rýchlejšie opakuje. Dotvára to taký menší efekt vybuchnutia ohňostroju. 

Dostávame sa už k menej používaným dekoráciám a tými sú rôzne 2D alebo dokonca aj 3D dekorácie. Tieto vianočné dekorácie môžu byť rôznych tvarov (hviezdičky, vločky, darčeky, Mikulášovia, stužky, gule, a množstvo iných)

 

A samozrejme nemôžeme zabudnúť na hlavné a podľa nás najdôležitejšie vianočné osvetlenie na stromčeku a to je svietiaca hviezdička na jeho najvyššom mieste. Stromček bez hviezdy nieje vianočný stromček. 

 

 

 

 

Y2JkMWU4